Завантажити ще

"Жінка року" за версією журналу TIME Олена Шевченко пояснила, чому не підтримувала збори на армію у 2014 році

Фото: ОленаШевченко/Facebook

Лаурет премії «Жінка року» від журналу TIME та ЛГБТ-активістка Олена Шевченко в інтерв'ю "Суспільному" відповіла на критику волонтерської спільноти через небажання фінансово допомагати армії у 2014 році. За словами Шевченко, фразу про те, що ЛГБТ-спільнота «не інвестує у війну та вбиства», вирвали із контексту.

- Я ніколи не казала про те, що не підтримую українців в армії. У мене там служать друзі та подруги. Ми підтримуємо армію і раніше підтримували, зокрема, надсилаємо допомогу жінкам-військовим. Я сама доначу на ЗСУ. Скрін, про який йдеться, я опублікувала також у себе на сторінці разом з фотографією, на якій я тримаю плакат "Дайте зброю Україні". Не те щоб моя думка змінилася з 2014 року, просто вона була вирвана з контексту. У 2014 році я намагалася пояснити, що Україні мають давати зброю не за гроші. Україна, яка відмовилася від ядерного статусу, зараз опинилася у ситуації, коли з неї, по суті, познущалися партнери, що мали б гарантувати безпеку. Тому ці партнери мають нас захистити, а не розганяти гонку озброєнь різними способами й не віддавати нам модернізований непотріб, при цьому продовжуючи виробляти новітню зброю. Я говорила про це в контексті прав людини. Права людини - це не розгін гонки озброєнь. Нам треба вибудувати іншу систему безпеки, де навіть найменша країна буде захищена від таких колоніальних країн, як Росія. Саме про це йшлося, - пояснила активістка.

Шевченко зазначила, що у неї багато знайомих і друзів воюють у лавах ЗСУ, і деякі з них раніше підтримували пацифістські погляди.

- Є в армії люди з ЛГБТ-спільноти, лесбіянки, геї, трансгендерні. Багато хто з них у мирному житті сповідував пацифістські погляди. І це нормально. Тому що коли на твою країну нападають, ти починаєш її захищати. Для мене це не йде всупереч думок про кращий світ. Ми будемо його будувати, звичайно. Коли закінчиться війна. А вона має закінчитись нашою перемогою, - заявила активістка.

Олена Шевченко очолює громадську організацію "Інсайт" та ініціативу "Марш жінок». Позиціонує себе як волонтер, чиї організації допомагають переселенцям та ЗСУ.

Редакція TIME щорічно обирає 12 жінок з усього світу, які зробили значний внесок у боротьбу за права людини. Цього року разом із Шевченко до списку потрапили актриси Кейт Бланшет та Анжела Бассет, пакистанська правозахисниця та захисниця клімату Айїша Сіддіка, боксерка Рамла Алі, інді-рок-музикант Фібі Бріджерс, міністр з расової рівності у Бразилії Аніель Франко, іранська активістка Масіх Алінеджад, американська футболістка Меган Рапіно, гендиректор японської компанії Suntory Макіко Оно та американська письменниця Квінта Брансон.

Новини по темі: ЛГБТ 2014 армія України