16 травня
Завантажити ще

Не тільки котик. 5 причин подивитись шпигунську комедію «Арґайл»

Не тільки котик. 5 причин подивитись шпигунську комедію «Арґайл»
Фото: кадр з фільму

Те, що один з головних персонажів – шотландський висловухий котик – це ще не причина дивитись фільм. Так, він дуже милий. Але, по-перше, він більшу частину фільму сидить у рюкзаку, зиркаючи переляканими і офігівшими очима на те божевілля, яке твориться довкола нього, по-друге, він, хоч і зіграє свою роль, але не дуже переконливо, залишимо вас з тим, що котик Алфі – просто мімімі. А по-третє, в «Арґайлі» і без цього є багато цікавого.

Зрештою нову картину від режисера Метью Вона, який подарував нам франшизу про Kingsman, називали однією з наочікуваніших в 2024 році. От ті, хто багато очікував, схоже, й розчарувались. Але прихильники британського хуліганства (воно, до речі, у Метью Вона дуже нагадує хуліганство Гая Річчі – недаремно ці двоє плідно співпрацювали) – будуть задоволені. 

Незважаючи на те, що фільм отримав досить низькі оцінки – всього 35% свіжості на агрегаторі рецензій Rotten Tomatoes  і 6.0 з 10 на IMBd – це дуже хороша можливість повністю відключити мозок, розслабитись і спостерігати за подіями енергійного і хитромудро закрученого шпигунського трилера.

Скромна письменниця геть не прагнула пригод. Пригоди знайшли її самі. Кадр з фільму

Скромна письменниця геть не прагнула пригод. Пригоди знайшли її самі. Кадр з фільму

Про що фільм?

Еллі Конвей (Брайс Даллас Говард), авторка популярних шпигунських романів про сильного і розумного агента Арґайла (Генрі Кавілл), сама по собі дуже скромна жіночка, більш за все любить домашній затишок і вечори з котом Алфі. Але несподівано з’ясовується, що та шпигунська організація, яку вона описує, існує насправді. Більш того, все, що написано в романах (а вийшло вже 5 томів) виявляється правдою. І на Еллі починається полювання – як на людину, яка нібито здатна викрити цю організацію, передбачити майбутнє, та розв’язати шпигунські таємниці. На допомогу їй приходить справжній шпигун – Ейдан Уайльд (Сем Роквелл), який, на перший погляд, геть не такий романтичний, як її персонаж.

Тож на цих трьох – бо Еллі скрізь носить з собою в рюкзаку Алфі, - чекають неймовірні пригоди.

Так, протягом фільму, можливо, вам захочеться вигукувати голосом Леоніда Кучми – «Це ж було вже!» - бо знайомих сюжетів в «Арґайлі» достатньо. Тут і відлюдькувата авторка популярних романів, яка зрештою сама потрапляє в халепу («Роман з каменем», «Загублене місто»), і красунчик Генрі Кевілл у ролі красунчика-шпигуна («Агенти А.Н.К.Л», до речі, й від Джеймса Бонда в ньому багато що), і карколомні перегони по вузьким вуличкам старої Європи (тут вам і «Джеймс Бонд: Не час помирати» і «Форсаж 10»), і шпигунка у образі співачки Адель (дякуємо, що не співала) і багато чого іншого – це прям, як пасхалки – впізнай натяк!

Взагалі під час перегляду  час від часу ловиш себе на думці, що «Арґайл» склепано зі шматків відомих франшиз, кліше шпигунських бойовиків та сучасної поп-культури. Але у пізнаваності є своя родзинка. Все здається знайомим та рідним і при цьому в новій блискучій та яскравій обкладинці.

Тож, ради чого все ж таки варто подивитись «Арґайл»?

Персонажі шпигунського роману ожили в реальності. Кадр з фільму

Персонажі шпигунського роману ожили в реальності. Кадр з фільму

1. Повороти сюжету

В рекламі фільму сказано, що він - «від збоченого розуму Метью Вона». І, повірте, збоченого розуму там вистачить на трьох режисерів. Фантазії перемішуються з реальністю настільки, що не лише персонажі, а й глядач не розуміє – де правда, а де вигадка. Не розумієш, чого очікувати в наступний момент, якого божевілля вам ще не вистачає?

І саме ці карколомні стрибки в сюжеті – на 90 градусів, 180 і 360 – не дають можливості занудьгувати, хоча затягнутих моментів і вистачає.

2. Б’ються усі!

Ми точно знаємо якщо фільм знімав Метью Вон – то це буде хвацьке, сповнене неймовірних бойових сцен, які суперечать законам фізики (і, чого там, логіки) – але дуже видовищне кіно. Серйозні речі дуже часто подаватимуться, як фарс, а смерть та розруха у картинах Вона більше нагадує танцювальні номери та мюзикли.

В «Аргайлі» хореографії бойових сцен більш, ніж достатньо. Невеличкий спойлер – кривава нафтова ковзанка виглядає, як пік божевілля (і так, у цьому реченні всі слова правильні).

3. Сузір’я знаменитостей

Який фільм Метью Вона не візьми – завжди там будуть зірки першої величини. «Арґайл» не виняток. Подивитись на те, як клеять дурня Браян Кренстон, Сем Роквелл, Генрі Кевілл, Семюел Л. Джексон, Кетрін О’Гара, Джон Сіна та інші впізнавані актори – це можливість відпочити і душею, і мозком. І на екрані видно – що й самі актори отримують задоволення від можливості дуріти і хуліганити.

А особливо Сем Роквелл. Так, ми знали його, як прекрасного різнопланового актора. Але, схоже, «Оскар» за роль в «Три білборди за межами Еббінга, Міссурі» трохи його скував у серйозні рамки. Тож у «Арґайлі» він нарешті випустив з себе неймовірно-феєричне безумство в ролі шпигуна. Але водночас Роквелл поєднав несамовитість з ніжною і романтичною закоханністю, яку він міг виражати лише поглядами і короткими фразами – але як!

А от роль Семюела Л. Джексона на жаль, виявилась злочинно невеличкою.

Котик більшу частину часу перебуватиме в шоці. Чого б то? Кадр з фільму

Котик більшу частину часу перебуватиме в шоці. Чого б то? Кадр з фільму

4. Це весело!

Так, Метью Вон прекрасно розумів, що глядачі впізнають всі відсилки. Він і сам зізнається, що, якось він з доньками дивився «Роман з каменем» і вони спитали, чи не міг би тато зняти такий же фільм. Ну як тато міг відмовити?

Також режисер зауважує, що світ під час пандемії (господи, нам би їхні проблеми) став занадто темним, тож треба зробити його «більш яскравим, зробити фільм – промінь світла, справжній ескапізм, історію, яку можна передивлятись і всією родиною, і на романтичному побаченні».

Метью Вон хотів запропонувати глядачеві американські гірки – і зумів втілити ці злети та падіння на екрані. Режисер каже, що він любить дію – і понад усе гіперстилізовану дію і при цьому щось веселе і красиве. І це теж йому вдалось.

5. Можна не переживати за персонажів

Через війну в Україні смерть навіть на екрані виглядає вдвічі боліснішою, навіть, якщо це якісь негідники. Але Метью Вону цей біль вдається притамувати, перетворивши фільм в щось на кшталт коміксу чи мультфільму – і за персонажів другого плану ти геть не переживаєш. Більш того, внутрішнє чуття тобі підказує, що точно буде хеппі-енд, тож і за головних героїв теж можна не турбуватись.

І наостанок. Судячи з кадрів наприкінці фільму (це дуже смішно, дочекайтесь) – Метью Вон налаштований знімати продовження «Арґайлу». А сцена після титрів натякає в якому напрямку піде сиквел.

Країна: Великобританія, США

Режисер: Метью Вон (франшиза Kingsman, «Пипець», «Люди Ікс: Перший клас», «Зоряний пил»)

Сценарій: Джейсон Фукс («Диво-жінка», «Льодовиковий період 4: Континентальний дрейф»)

В головних ролях: Брайс Даллас Говард («Світ Юрського періоду»), Сем Рокуел («Сім психопатів», «Кролик Джоджо»),Генрі Кавілл («Відмак», «Бетмен проти Супермена»), Дуа Ліпа («Барбі»), Брайян Кренстон («Пуститися берега»), Кетрін О’Хара («Один вдома»), Джон Сіна («Форсаж 9», «Миротворець»), Семюель Л. Джексон («Мерзенна вісімка», «Скло»).

Тривалість: 02:15

 

Новини по темі: Кіно Кінопрем'єри Шпигун